Úvod Aktuality

VODOHOSPODÁŘSKÉ SPORTOVNÍ HRY 2017

 

Letos již po 39., a zpátky v Praze! A my jsme byli u toho, tenkrát i nyní! V roce 1975 jako organizátoři historicky úplně prvních Vodohospodářských her, letos jako účastníci pod taktovkou Povodí Vltavy, s. p.

 

 

Zájem reprezentovat naši firmu stoupá a s tím i kvalita našich výkonů. Jak zpívá Nohavica: „Přišli noví mladí a ti tu řádí sportují…“, však je to také jedná z oblíbených otázek při náboru nových zaměstnanců.

 

Která z účastnických firem může říct, že se her zúčastnilo 20 % zaměstnanců a v počtu pouhých 19 osob 3x vystoupila na stupně vítězů? Maximální počet sportovců na jednu výpravu je 45, to jsme nenaplnili ani z poloviny, dokonce jsme měli 3 neobsazené sporty, a přesto jsme za sebou nechali některé z největších vodohospodářských podniků.

 

Na stupeň nejvyšší vystoupili pánové duatlonisti – 200 metrů v bazénu je pro ně hračka a běh už byl jen na jistotu. Dámy duatlonistky byly po plavání čtvrté a doběhly si pro bronz. Stolní tenistky měly oproti loňsku více štěstí a vybojovaly třetí místo. Volejbalisti (v čele s ženou) se vyšvihli až na bramborovou příčku. Mají takovou chuť na medaili, že pro jistotu již začali s tréninky na příští ročník. Díky oněm novým mladým se nám mimo volejbalu, podařilo postavit i další týmový sport – malou kopanou. I zde muži získali cenné body do hodnocení, a proto je celková 8. příčka z 16 podniků vynikající výsledek. Umístění her do moderního kampusu ČZU v Praze na Suchdole skýtalo samé výhody.

 

Ubytování, sporty i zábava na jednom místě. V úvodu her nám popřáli hodně štěstí olympionici – Václav Chalupa a David Svoboda. Kdo vystoupil na stupně vítězů, osobně se setkal s veslařkou Miroslavou Topinkovou Knapkovou. Závěrečný večírek nám okořenilo duo Těžkej Pokondr.

 

 

Do příštího roku se chceme udržet minimálně ve stejné kondici a rádi bychom rozšířili řady zejména o volejbalistky a tenisty.

 

Velké díky patří našim kolegům z VRV za skvělý nápad založit tradici vodohospodářských her i letošnímu organizátorovi Povodí Vltavy, s. p., který nasadil vysokou laťku do příštích let.

 

Martina Hanzlíčková

OHMS certifikace - ČSN ISO 45001 QMS certifikace - ČSN EN ISO 9001 EMS certifikace - ČSN EN ISO 14001