Předmětem zakázky je inženýrská činnost na přípravu a realizaci projektu .Projekt představuje protipovodňová opatření na ochranu hlavního města Prahy, která zabezpečují ochranu obyvatel i majetku před povodněmi na Vltavě a Berounce na celém území města. Projekt je rozdělen podle chráněných území na 8 etap - Staré město a Josefov; Malá strana a Kampa; Libeň a Karlín; Holešovice a Stromovka; Výtoň, Podolí a Smíchov; Zbraslav a Radotín; Troja; Modřany.
Jednotlivé etapy zahrnují výstavbu kotvení pro mobilní hrazení, mobilní hrazení, pevná hrazení i trvale zabudovaná opatření, které zabraňují vniknutí povodňové vody do města a kanalizační sítě.
Akce byla oceněna Vodohospodářskou stavbou roku 2005 a 2010.
Předmětem zakázky je zajištění vydání veškerých stavebních povolení či jiných správních rozhodnutí nutných pro následnou realizaci díla. Dále kompletní zajištění majetkoprávních vztahů se všemi vlastníky a uživateli nemovitostí dotčených budoucí realizací díla, projednání.
Projekt zahrnoval převod povodňových průtoků přes VD Mšeno zkapacitněním stávajících štol a vytvoření nové odpadní štoly z nádrže. Tato štola bude zaústěna do koryta Lužické Nisy až pod nejdůležitější zástavbu v centru města. Soubor navrhovaných opatření má za účel rovněž zvýšení transformační kapacity stávající nádrže pro snížení povodňových průtoků na Lužické a Bílé Nise. Operativním řízením a předvypuštěním této nádrže lze tak přispět i ke snížení povodňových průtoků na Lužické Nise pod městem Jablonec nad Nisou, kde vodní tok prochází další hustě osídlenou oblastí.
Příprava a realizace vodohospodářských investic města Úvaly.
Jedná se o dostavbu ČOV Úvaly, dobudování a rekonstrukci kanalizace, dobudování a rekonstrukci vodovodu, přivaděče a vodojemů.
Poskytnuté služby jsou komplexní, zahrnují především poradenství pro investora při koordinaci a řízení vodohospodářských investic. Dále zahrnují zpracování projektových dokumentací ve všech stupních přípravy, inženýring, TDI, zpracování žádostí o dotace z OPŽP, MZe a Středočeského kraje, organizace výběrových řízení, výběr provozovatele vodohospodářské infrastruktury v koncesním řízení, následující poradenství při provozování a další.
"Firma VRV a.s. zpracovala žádost o podporu z OPŽP a zajišťovala její administraci až do vydání Rozhodnutí o poskytnutí podpory v 10/2012. VRV a.s. jako vedoucí sdružení vykonával funkci správce stavby ve sdružení s firmou VIS Vodohospodářsko-inženýrské služby, spol. s r.o. v tomto rozsahu: - výkon správce stavby před započetím výstavby, v průběhu výstavby a po dokončení stavby - administrace dotace z OPŽP - výkon funkce koordinátora BOZP Akce byla spolufinancována z Operačního programu Životní prostředí (OPŽP) Jedná se o skupinový projekt, který zahrnoval intenzifikaci a rekonstrukci dvou centrálních ČOV v městech Kutná Hora a Čáslav a výstavbu nové kanalizace v celkové délce 14,21 km ve městech Kutná Hora, Uhlířské Janovice, Zruč nad Sázavou a Sázava. Kutná Hora: intenzifikace a rekonstrukce ČOV na kapacitu 36 000 EO, výstavba kanalizace v délce 7,17 km Čáslav: intenzifikace a rekonstrukce ČOV na kapacitu 15 000 EO, Uhlířské Janovice: výstavba kanalizace v délce 0,92 km, Zruč nad Sázavou: výstavba a rekonstrukce kanalizace v délce 5,56 km, Sázava: výstavba nové kanalizace v délce 0,77 km, "
V souvislosti s novými požadavky na sledování hydrosféry, dané zejména Rámcovou směrnicí 2000/60/ES, bylo pro Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) zajištěno prověření stávajících objektů celoplošných pozorovacích sítí podzemních vod (vrty, prameny - cca 2 000 objektů) a povrchových vod (limnigrafické stanice), na jehož výsledky navázala inženýrská příprava vč. majetkoprávního vypořádání a následně i rekonstrukce a doplnění potřebných objektů i jejich měřících a komunikačních zařízení. Vlastní rekonstrukce sítí proběhla v letech 2005 – 2008 v rámci projektu „Monitorování a hodnocení hydrosféry v souladu se směrnicemi o životním prostředí v ČR“ s celkovými náklady přes 509 mil. Kč. Součástí projektu bylo i potřebné dovybavení ČHMÚ měřící a výpočetní technikou. Při realizaci projektu společnost VRV působila jako generální zmocněnec ČHMÚ, což zahrnovalo komplexní řízení, sledování a dokumentování průběhu projektu, výkon technického dozoru na jednotlivých stavbách vč. zajištění jejich kolaudací a zpracování závěrečné zprávy pro Evropskou komisi.
Vedle tohoto rozsáhlého projektu průběžně probíhá udržování sítě pro pozorování povrchových vod a její doplňování o další potřebné objekty, což představuje zajištění projektové a inženýrské přípravy i dozoru při jejich realizaci.
Studie zásobování pitnou vodou.Vypracování projektové dokumentace pro územní rozhodnutí, pro stavební povolení, pro výběr zhotovitele a provádění stavby.Vodovodní řad DN 300 délka 14503 m, DN 200 délka 4714 m, VDJ 2 x 200m3, rekonstrukce VDJ 2x 1000 m3, ČS Zbraslav.Baně Q=70 l/s H =120 m, ČS Černolice Q = 60 l/s H55 m, ČS Mníšekpod Brdy Q = 15 l/s, H = 60 m.
Inženýrská činnost při přípravě stavby "Rekonstrukce čistírny odpadních vod Špindlerův Mlýn" do fáze vydání stavebního povolení.