Předmětem zakázky je inženýrská činnost na přípravu a realizaci projektu .Projekt představuje protipovodňová opatření na ochranu hlavního města Prahy, která zabezpečují ochranu obyvatel i majetku před povodněmi na Vltavě a Berounce na celém území města. Projekt je rozdělen podle chráněných území na 8 etap - Staré město a Josefov; Malá strana a Kampa; Libeň a Karlín; Holešovice a Stromovka; Výtoň, Podolí a Smíchov; Zbraslav a Radotín; Troja; Modřany.
Jednotlivé etapy zahrnují výstavbu kotvení pro mobilní hrazení, mobilní hrazení, pevná hrazení i trvale zabudovaná opatření, které zabraňují vniknutí povodňové vody do města a kanalizační sítě.
Akce byla oceněna Vodohospodářskou stavbou roku 2005 a 2010.
Předmětem zakázky je činnost správce stavby na projektu. Projekt zahrnoval návrh a realizaci protipovodňové ochrany na obou Březích Dunaje v Bratislavě a na přilehlé části řeky Moravy v 8 lokalitách. Dále projekt zahrnoval dodávku měřícího zařízení s plavidlem.
Cíklem opatření je zajistit ochranu na průtok Q1000 + 0,5 m, v místech mimo městské centrum na Q100 + 0,5 m.
Jedná se o zvýšení linie nábřeží vybudováním nových ochranných zídek převážně v kombinaci s nasazeným mobilním hrazením. Součástí je i levobřežní hráz odpadového kanálu pod VD Gabčíkovo podzemní těsnící stěnou s návodním těsněním fólií. V místech, kde to dovolují prostorové poměry, je ochrana zajišťována zemními hrázemi případně s mobilním hrazením. Ochrana je doplněná podzemními těsnícími stěnami.
Akce byla oceněna stavbou roku 2011 (SR) - cenou primátora hlavního města Slovenské rupubliky Bratislavy.
Předmětem zakázky je zajištění vydání veškerých stavebních povolení či jiných správních rozhodnutí nutných pro následnou realizaci díla. Dále kompletní zajištění majetkoprávních vztahů se všemi vlastníky a uživateli nemovitostí dotčených budoucí realizací díla, projednání.
Projekt zahrnoval převod povodňových průtoků přes VD Mšeno zkapacitněním stávajících štol a vytvoření nové odpadní štoly z nádrže. Tato štola bude zaústěna do koryta Lužické Nisy až pod nejdůležitější zástavbu v centru města. Soubor navrhovaných opatření má za účel rovněž zvýšení transformační kapacity stávající nádrže pro snížení povodňových průtoků na Lužické a Bílé Nise. Operativním řízením a předvypuštěním této nádrže lze tak přispět i ke snížení povodňových průtoků na Lužické Nise pod městem Jablonec nad Nisou, kde vodní tok prochází další hustě osídlenou oblastí.
Jedná se o návrh suché nádrže Dubnice na Ještědském potoce v ř.km. 3,0. Hráz je navržena jako zemní sypaná homogenní. Retenční objem 2,696 mil. m3. Kóta koruny 332,5 m n.m. Hráz je navržena pro transformaci povodňových průtoků až do výše Q100. Dokumentace pro územní rozhodnutí.
x
Realizovaná rekonstrukce spodních výpustí v obtokovém tunelu vodního díla Labská spočívá v nahrazení pěti původních výpustí DN 1100 délky cca 10 m dvěma kapacitními výpustěmi DN 2000 a jednou výpustí DN 800 s novými regulačními uzávěry, které odpovídají požadavkům platných norem a vyhlášek a umožní spolehlivé převádění od průtoků minimálních do průtoků povodňových. Výroba nových technologických prvků proběhla mimo staveniště a jejich montáž probíhala postupně s prováděním přípravných stavebních pracích. Práce byly zahájeny složitou instalací ocelových nátokových trubních profilů na návodní straně obtokového tunelu. Instalaci provedli potápěči pod vodou v hloubce 20 m a následovalo provedení podvodní betonáže návodních bloků (návodních předzátek), do kterých byly nátokové profily zabudovány. Instalované nátoky byly po celou dobu stavby zatěsněny a veškeré bourací práce, demontáže a nové instalace v obtokovém tunelu probíhaly pod jejich ochranou.
Po komplikovaném provedení projektovaného zkapacitnění obtokového tunelu a vybourání původních výpustí směrem k návodní straně hornickým způsobem, bylo instalováno a zabudováno nové potrubí spodních výpustí včetně instalace nových regulačních uzávěrů. Na časový průběh a realizaci prací prováděných hornickým způsobem včetně následného ekonomického dopadu měla zásadní vliv neočekávaně velká tvrdost zastiženého skalního prostředí a vyžádala si projektovou změnu realizovaných podpůrných konstrukcí v obtokovém tunelu.
Součástí technologie spodních výpustí je navazující nové vystrojení přístupové šachty hluboké 25 m umožňující bezpečný přístup pro obsluhu vodního díla do strojovny uzávěrů z domku hrázného včetně provedení nové elektroinstalace, ventilace, nového potrubí limnigrafu a napojení ovládání zařízení do nového řídícího systému vodního díla. Po dokončení instalace nové technologie se strojovna uzávěrů spodních výpustí v obtokovém tunelu uzavřela provedením nové železobetonové povodní stěny (zátky) s instalovanými segmentovými uzávěry regulujícími výtok ze spodních výpustí.
Na konstrukci povodní zátky navázala realizace odtokových betonových konstrukcí (vývar a dno) v celé délce odtokového tunelu až k výtokovému portálu v podhrází. Součástí rekonstrukce spodních výpustí je i řešení nových česlí na vtokovém objektu (portálu) obtokového tunelu na návodní straně hráze.
Z důvodu zajištění dostatečné kapacity stávajících bezpečnostních přelivů je v rámci rekonstrukce vodního díla realizováno zajištění jejich ochrany před vniknutím splavenin, které může mít za následek snižováním jejich kapacity případným ucpáním naplaveninami. Na výtoku z obtokového tunelu v podhrází je součástí realizované rekonstrukce oprava kamenných břehových zdí s ohledem na prováděné úpravy zkapacitnění spodních výpustí na vodním díle.
Navržení řešení a podmínky realizace přírodě blízkých protipovodňových opatření na Ploučnici, Panenském potoce, Šporce, Robečském potoce, Svitavce a na dalších vybraných vodních tocích v povodí Ploučnice. Každé opatření je posuzováno z hlediska protipovodňového efektu, vlastnických vztahů, investičních nákladů, vlivu na životní prostředí atd. Výstupem studie je soustava opatření, které mají požadovaný protipovodňový afekt a zároveň splňují požadavky na ochranu přírody, vlastníků atd.
Naše společnost zajišťovala technický dozor investora pro Povodí Vltavy, státní podnik v období realizace stavby od 02/2017 do 08/2019 v rámci programu Ministerstva zemědělství 129 260 „Podpora prevence před povodněmi III“.
Protipovodňová opatření v intravilánu města Sázava mají úroveň ochrany Q100 + 0,3 m, celková délka liniových opatření je téměř 1,2 km. Celkové investiční náklady činí 86 653 841,-Kč bez DPH.
Byly vybudovány tyto hlavní protipovodňové prvky:
Součástí stavby byly environmentální úpravy starého koryta vodního toku se stabilizací dna příčnými prahy, čímž bylo spolu s výsadbou téměř tisíce stromů a keřů, se zpřístupněním starého koryta toku a pochozí komunikací v koruně hráze vytvořeno prostředí pro využití území pro volnočasové aktivity.
Dokumentace k žádosti o vydání rozhodnutí o umístění stavby protipovodňových opatření v Benátkách nad Jizerou. Předmětem zakázky je vypracování dokumentace pro územní rozhodnutí DUR na základě projednané a schválené Studie proveditelnosti pro návrh opatření programu 129 120. Je řešena protipovodňová ochrana města Benátky nad Jizerou.
Dokumentace k žádosti o vydání rozhodnutí o umístění stavby protipovodňových opatření v Táboře. Předmětem zakázky bylo vypracování dokumentace k žádosti o vydání rozhodnutí o umístění stavby a podání žádosti o zařazení do programu Mze ČR 129 120 „Podpora před povodněmi II“.
x
Předmětem studie bylo zpracování návrhu řešení protipovodňové ochrany území Mikroregionu Frýdlantsko systémem přírodě blízkých opatření (zatravnění, průlehy,suché nádrže,nádrže,zkapacitnění toků,revitalizace toků, úpravy objektů na tocích,liniové ochrany,technická opatření..) na území 18ti obcí.Byly zpracovány hydrodynamické modely,včetně map záplavových území.Dále byla pro toky v zájmovém území hydromorfologická analýza dle metodiky MŽP ČR (komplex.řešení PP a protierozní opatření přírodě blízkými opatřeními).Proveden výpočet erozního smyvu aerozního opatření zem.půdy a stanoven hydrický potenciál zem. a lesní půdy.Navržená opatření projednána s vlastníky pozemků,uzavřeny smlouvy o budoucích smlouvách.Byl zpracován výpočet efektivity navržených opatření (Metodika posuzování PPO navržených v II.etapě programu "Prevence před povodněmi".Pro navrhovaná opatření byla zpracována a projednána projektová dokumentace pro územní rozhodnutí se všemi požadovanými průzkumy.
Předmětem studie bylo zpracování návrhu řešení protipovodňové ochrany území Mikroregionu Frýdlantsko systémem přírodě blízkých opatření (zatravnění, průlehy,suché nádrže,nádrže,zkapacitnění toků,revitalizace toků, úpravy objektů na tocích,liniové ochrany,technická opatření..) na území 18ti obcí.Byly zpracovány hydrodynamické modely,včetně map záplavových území.Dále byla pro toky v zájmovém území hydromorfologická analýza dle metodiky MŽP ČR (komplex.řešení PP a protierozní opatření přírodě blízkými opatřeními).Proveden výpočet erozního smyvu aerozního opatření zem.půdy a stanoven hydrický potenciál zem. a lesní půdy.Navržená opatření projednána s vlastníky pozemků,uzavřeny smlouvy o budoucích smlouvách.Byl zpracován výpočet efektivity navržených opatření (Metodika posuzování PPO navržených v II.etapě programu "Prevence před povodněmi".Pro navrhovaná opatření byla zpracována a projednána projektová dokumentace pro územní rozhodnutí se všemi požadovanými průzkumy. |
I.etapa zajištění shromáždění a zpracování vstupních dat II.etapa hydraulické výpočty,III.etapa - mapy povodňového nebezpečí a mapy povodňových rizik.Výstupem mapy jsou mapy záplavových území,hloubky,rychlosti,povodňová ohrožení a rizikapovoňová.Postupováno dle metodiky VÚV PRaha.